Cafe Zofia – u położnych, powiedziane jest: w bólach rodzić będziesz.

Był sobie październik 2019 roku, jakieś spotkanie na temat którego nikt już nie pamięta, kiedy w sposób absolutnie szalony powstał pomysł w małej grupie personelu św. Zofii, „przytulenia” lokalu przy ul. Nowolipie 25
obok remontującej się nowej przychodni Centrum Medycznego Żelazna.
Do złożenia wniosków konkursowych na wynajem powierzchni usługowej i przede wszystkim przekonanie Szefa oraz Zarządu Spółki, było około pięciu dni. I stało się! W listopadzie staliśmy się szczęśliwymi najemcami lokalu, który od razu miał swoje przeznaczenie: Cafe Zofia – u położnych.
Jesteśmy położnymi i potrafimy wiele i nie boimy się wyzwań, ale jak do tej pory nie otwierałyśmy żadnego lokalu usługowego, szczególnie o takim charakterze. Pierwszy w życiu biznes plan, wiele telefonów i maili oraz szusowanie po Internecie w sprawie sprzętu gastronomicznego, mebli, dodatków, wymogów organów nadzorujących. I ciągle nie widać
końca…
Jednak widać światło w tunelu, a przede wszystkim jest moc i nadzieja (jak w porodzie). Dzięki wielu osobom, które spontanicznie i zupełnie bezinteresownie udzielają nam wsparcia, pomocy oraz ukierunkowują, gdy błądzimy w lawinie spraw, wykonują w swoim wolnym czasie dodatkowa pracę.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i dziękować będziemy jeszcze wiele razy. Jednak poród kawiarni jeszcze się nie skończył, jesteśmy w połowie I okresu. Rodzimy w lekkim znieczuleniu, dzięki naszym Przyjaciołom. Będziemy informować na bieżąco o każdym centymetrze otwarcia. A tymczasem zobaczcie naszą kawiarnię w październiku 2019 roku. To już historia, której ciąg dalszy nastąpi całkiem niedługo…..
 
Pozdrawiamy serdecznie, kawiarniany team Zośkowy.